آشنایی با

شناسایی منشا گوشت‌های خام و فرآوری شده، لبنیات، شیرخشک

بررسی تقلب و اصالت

اصالت غذا یک موضوع جهانی است و امروزه آگاهی و نگرانی در مورد تقلب و اصالت مواد غذایی در حال افزایش است. شناسایی گونه‌ها برای احراز هویت موادغذایی با منشاء حیوانی حدود بیش از یک دهه در جهان، مورد توجه نهادهای نظارتی و در جهت حمایت از مصرف کننده قرار گرفته است. تقلب در گوشت‌های خام و فرآوری شده، فرآورده‌های لبنی و انواع غذاها در بیشتر موارد عمدی بوده و حق و اعتماد مصرف‌کنندگان را تضییع می‌کند. ضمن اینکه برای گروه‌های مذهبی (مبحث گوشت حلال)، جنبه‌های اقتصادی و بهداشتی ایجاد نگرانی کرده است.

آزمون PCR برای تشخیص منشا حیوان

شرکت دانش بنیان دانا ژن پژوه می‌تواند منشا گاو، گوسفند، شتر، گاومیش (بوفالو)، بز، الاغ، اسب، گراز یا خوک، سگ، گربه، مرغ، شترمرغ، اردک، بوقلمون را در محدوده وسیعی از موادغذایی شامل انواع گوشت خام، چرخ‌کرده، سوسیس، کالباس، ناگت، همبرگر، غذاهای حاوی گوشت، روغن‌های حیوانی، فرآورده‌های لبنی نظیر ماست، خامه، شیر، دوغ، پنیر و شیرخشک شناسایی نماید و دارای مجوز از سازمان غذا و دارو و اداره کل استاندارد می‌باشد.

شناسایی گوشت شکار و تعیین جنسیت:

یک از نیازهای اساسی تشخیص گوشت شکار به خصوص در گوسفند و بز وحشی از گوسفند و بز اهلی می‌باشد که شرکت دانش بنیان دانا ژن پژوه با اتکا بر نیروهای جوان و متخصص خود توانسته روش‌های مولکولی را برای تشخیص گوشت شکار کَل و بز کوهی (بز وحشی)، قوچ و میش وحشی (گوسفند وحشی) و آهو راه‌اندازی نماید و با توجه به اینکه جرائم نقدی در نظر گرفته برای شکار غیرمجاز ماده‌های وحشی به دلیل قابلیت زاد و ولد در آنها بسیار بیشتر از نرهای وحشی است، تعیین جنسیت حیوان از روی گوشت شکار با آزمون PCR نیز صورت می‌گیرد.

شاید به این خدمات هم علاقمند باشید